پله برقی

پله برقی وسیله جابجایی است که برای جابجایی افراد استفاده میشود،از پله های مستقل و به هم پیوسته تشکیل شده که حالت افقی دارد و برای بالا وپایین رفتن افراد به کار میرود.

وسیله ای است که در مسیر حرکت افراد قرار گرفته شده و در جهت بالا و پایین بردن افراد در دو طبقه غیر همسطح به کار میرود.پله برقی یک چرخه تکرار شونده است.از پله های در حال گردش که در ان پله های بازگشت زیر پله های بالایی پنهان شده تشکیل شده می باشد.

درست در سال 1881 بود که “جس وبلیورنو” تصمیم بزرگ زندگی خود را عملی نمود و دستگاهی به نام پله  برقی را اختراع نمود ، در آن سالها بیشترین استفاده از این دستگاه برای جابجا نمودن آهن و سایر اجسام سنگین به درون کشتی ها بود و از این طریق کار را برای ملوان ها ساده تر نمود.

حدود 20 سال بعد و در قلب اروپا و شهر پاریس نمایشگاهی برگزار گردید که در آن نام پلکان متحرک بر این دستگاه گمارده شد و این دستگاه به جهانیان معرفی شد و از آن پس این دستگاه را شناختند و میتوانستند در سطح وسیعتری از آن استفاده نمایند.

تاریخ پله  برقی در ایران

نخستین گزارشات ثبت شده مبنی بر این است بهره برداری پله برقی در فروشگاه فردوسی تهران و درسال 1338 توسط افراد المانی صورت گرفته است.

شرکت پله های برقی آتی سازان با بیش از دو دهه تجربه در صنعت آسانسور و پله برقی ، با بکارگیری نیرو های متخصص توانسته است نقش بسزایی در تامین پله های برقی و قطعات پله های برقی برای بازار داخلی کشورمان  داشته باشد این شرکت با واردات پله های برقی با کیفیت و درجه یک توانسته است امنیت خاطر بالایی برای مخاطبین خود در این حیطه محیا نماید.

شرکت پله های برقی آتی سازان در کوتاهترین زمان ممکن ، با کیفیت ترین محصول را مطابق با خواسته ی مشتری طبق اندازه و استاندارد اروپا و استاندارد ایران مطابق با نیاز بازار داخل ارائه می نماید و با تیم متخصص و مجرب خود این آسودگی خاطر را از زمان حمل محصول از بندر تا پروژه و تا مرحله ی راه اندازی نهایی به مشتری داده و با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش مناسب کیفیت و سلامت دستگاه را تضمین می نماید.

تمامی پله برقی های شرکت آتی سازان به مدت پنج سال دارای گارانتی بوده و مدت 20 سال از خدمات پس از فروش بهرمند میگردند.

شرکت پله های برقی آتی سازان رزومه ی درخشانی در زمینه ی واردات ، فروش ، نصب پله برقی ، سرویس و نگهداری پله های برقی در ایران و عراق داشته و همواره سعی بر بالا بردن کیفیت خدمات رسانی به مشتریان را سرلوحه ی فعالیت خود قرار داده

در ادامه با انواع پله برقی ها آشنا میشوید


پله برقی INDOOR

استفاده از این وسیله در اماکن عمومی متروها، پایانه‌های مسافری، فروشگاه‌ها و مرکز تجاری مزیت‌های رقابتی و ارزش افزوده بسیاری را به دنبال دارد.  بسیاری از طبقات بالایی مراکز تجاری در ایران به دلیل عدم وجود پله‌برقی با تردد بسیار کمتری مواجه هستند و به همان نسبت رونق کسب و کار در آنها بسیار کمتر می‌باشد.

پله برقی OUT DOOR

پله‌برقی‌های کونیگ در دو زاویه 30 درجه و 35 درجه و در عرض‌های 600 و 800 و 1000 میلیمتر ارایه می‌شوند .

به طور مثال بسته به نوع كاربردي پروژه بايد از پله برقي مناسب براي ترافيك متوسط commecial(مانند فروشگاه و ادارات و هتل ها )

پیاده روی متحرک

رمپ و یا همان پیاده روی متحرک در واقع وسیله ای است که توسط آن در سطوح هم طراز و یا سطوحی که اختلاف ارتفاع کمی داشته باشند استفاده میگردد